Login: Hasło:
 Pomoc
  • 145 827 godzin monitorowania zmian
wróć do listy [2 z 4881]

Skąd biorą się błędy w gminnych regulaminach utrzymania czystości i porządku

Przekroczenie przez gminę delegacji ustawowej w jednym paragrafie regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie gminy, wprowadzonym uchwałą Rady Gminy i stanowiącym jej załącznik – nie powoduje pozbawienia możliwości prawnej obowiązywania w obrocie prawnym tego regulaminu w pozostałym zakresie – tak orzekł Naczelny Sąd Administracyjny.

Sprawa dotyczyła Gminy, która w Regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy zamieściła zapis o treści „deratyzację na terenie nieruchomości przeprowadza jej właściciel – jednokrotnie w ciągu roku w okresie jesiennym – wrzesień/październik”.

Zapis § 22 ust. 2 Regulaminu zobowiązywał każdego właściciela nieruchomości położonej na terenie gminy do wykonania deratyzacji na terenie swojej nieruchomości raz w ciągu roku w okresie jesiennym, podczas gdy art. 4 ust. 2 pkt 8 ustawy z 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (dalej: u.c.p.g.) upoważniał radę gminy tylko i wyłącznie do wyznaczenia obszarów podlegających deratyzacji i terminów jej przeprowadzenia.

Przeczytaj artykuł: Skąd biorą się błędy w gminnych regulaminach utrzymania czystości i porządku>>>

Praktyczny leksykon VAT 2017 (książka)

Książka prezentuje wszystkie istotne zagadnienia, które występują w obrocie gospodarczym, a które mogą sprawić podatnikom wiele problemów ze względu na sporadyczność, np. aport, barter, odszkodowania. Pomaga rozliczać transakcje zagraniczne, takie jak: WDT, WNT, import, eksport, a także ustalać miejsce świadczenia lub dostawy. Wyjaśnia bieżące problemy z rozliczeniem VAT.

Kup już za: 129.00 zł

www.inforlex.pl  |  Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2017 INFOR PL S.A.

do góry
do góry
Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00